БІЙ ЗА МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ: 29 СІЧНЯ – ДЕНЬ ПАМ’ЯТІ ПОЛЕГЛИХ У БОЮ ПІД КРУТАМИ

изображение viber 2023 01 28 19 18 35 84729 січня 1918 року українці стримали наступ ворога на Київ, проявивши жертовність і героїзм заради незалежності новопроголошеної України.

Бій українських вояків проти більшовицької армії на станції Крути затримав ворога на чотири дні. Таким чином добровольці утримали столицю на час, необхідний для укладання Брест-Литовського миру, який de-facto означав міжнародне визнання української незалежності.

***

На початку січня 1918 року більшовики встановили контроль у Харківській, Катеринославській та Полтавській губерніях та розгорнули наступ на Київ. 24–27 січня 1918 року були запеклі бої за станцію Бахмач. 

Після багатогодинної битви, користуючись присмерком, українські війська організовано відступили зі станції Крути до своїх ешелонів. 27 студентів та гімназистів з резерву потрапили у полон. Наступного дня вони були розстріляні або замордовані. Згодом їх поховали на Аскольдовій могилі у Києві.

Утрати українських військ під Крутами оцінюють у 70–100 загиблих. Втрати більшовицьких військ під Крутами були значними, сягали тільки вбитими 300 вояків.

Ми знову змушені обороняти власну незалежність ціною людських жертв. Пам’ятати своїх героїв дуже важливо, адже герої – це ті найкращі, яких ми втрачаємо.