Материалы

Майбутнє починається сьогодні!

21 лютого 2019 на базі нашого ліцею відбулася VI Міська Конференція лідерів учнівського самоврядування та дитячої демократії під гаслом «Майбутнє починається сьогодні!».

Метою конференції була консолідація діяльності органів учнівського самоврядування щодо національно-патріотичного виховання, обмін практичним досвідом з цього питання. Лідери районів міста презентували досвід навчальних закладів району щодо розвитку учнівського самоврядування як самостійного громадського інституту, що дає можливість учням реалізувати їх лідерські якості. У роботі конференції взяли участь почесні гості:

Зайцев Вячеслав Олексійович - депутат Запорізької міської ради,

Еделев Вячеслав Гаврилович - заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради,

Погребняк Юлія Валеріївна - директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради,

Гусак Оксана Вікторівна – завідувач НМЦ Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради,

Олійник Ірина Володимирівна - методист НМЦ департаменту освіти і науки Запорізької міської ради,

Кичата Ірина Іванівна - начальник територіального відділу освіти Вознесенівського району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради,

Бірюкова Тетяна Федорівна - в.о. декана ФСУ Запорізького національного університету.

Після урочистого відкриття конференції було проведено 8 майстер-класів

Тематика майстер-класів

для лідерів учнівського самоврядування міста

Назва

майстер-класу

Тренер/коуч
Як стати президентом?

Цокур Євген Георгійович, професор, доктор політичних наук, завідувач кафедри політології,

Запорізький національний університет

Як написати вигідний соціальний проект: лайфхак

Глазунов Володимир Володимирович, професор, доктор філософських наук,

Запорізький національний університет

Методологія наукових досліджень Лепський Максим Анатолійович, доктор філософських наук, професор, Запорізький національний університет
Командоутворення: корисні інструменти та кейси Бірюкова Тетяна Федорівна, кандидат філософських наук, заступник декана ФСУ, Запорізький національний університет
Дебати як технологія командоутворення

Скворець Володимир Олексійович, професор, доктор філософських наук, завідувач кафедри соціології,

Запорізький національний університет

Школа лідерства Бойко Едуард, номінант студентської премії "Студент року 2018", Запорізький національний університет
Волонтерство як громадська позиція Васюкова Катерина, голова громадської волонтерської організації "Студентське серце", Запорізький національний університет
Мотивація лідерства Широбокова Ольга Олександрівна, доцент, кандидат філософських наук, заступник декана з профорієнтаційної роботи, Запорізький національний університет

Учні ліцею взяли участь в організаційних заходах: зустріч делегатів, реєстрація, супровід на майстер-класи – активісти 9ФМ класу. Ведучими були президент республіки ЛОГОСіЯ Кондрашева Катерина та члени парламенту ліцею Данченко Костянтин, Ковіненко Орина, Фомінов Микита.

IMG 20190221 143612

                

З Днем безпечного Інтернету 2019

      безопасній интернет

5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Понад 140 країн підтримали ідею Дня безпечного Інтернету, мільйони людей в усьому світі об’єднуються заради натхнення до позитивних змін та підвищення освіченості з питань безпеки онлайн та участі у заходах.

       День безпечного Інтернету має на меті об’єднання зусиль зацікавлених державних, громадських та приватних сторін для підвищення рівня знань про безпечне та відповідальне використання Інтернет-технологій, перш за все, серед дітей та молоді. У День безпечного Інтернету в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.

       До Дня безпечного Інтернету в нашому ліцеї проведено цикл цікавих заходів, на яких в інтерактивній формі учні вчилися культурі спілкування в мережі, обговорювали небезпеки віртуального світу.

       Вчителем інформатики Сурду К. Я. для учнів 10-ФМХБ класу була проведена позакласна година «за круглим столом». Діти підготували презентації та цікаві доповіді. У ході заняття учні обговорили: що таке безпечний чат, як захистити себе від шахраїв у мережі, а також актуальні питання «пасток» Інтернету, безпечного веб-серфінгу, кіберзлочинності, анонімності користувачів і захисту авторських прав у мережі Інтернет. Цікавою та актуальною була ділова бесіда про Інтернет-залежність: її види, симптоми, вплив на погіршення здоровя. Діти обмінювались своїми думками та пропозиціями. Під керівництвом вчителя визначили основні правила, які потрібно бездоганно виконувати, щоб не стати Інтернет-залежним.

       Заняття пройшло цікаво і цілеспрямовано. Учні не тільки повторили правила безпечного Інтернету, а й прокоментували ситуації з власного досвіду і зробили висновок: «Безпека в Інтернеті – це як власна гігієна: про неї треба дбати щодня».

БАЖАЮ ВСІМ БЕЗПЕЧНОГО І КОРИСНОГО ІНТЕРНЕТУ!

Вчитель інформатики Сурду К. Я.

   

   

   

ДОБРОДУБ ДАНИЛО – ЛАУРЕАТ СТИПЕНДІЇ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

   29 листопада 2018 року, у приміщенні Національного технічного університету України «КПІ ім. І. Сікорського» відбулося нагородження лауреатів стипендії Президента України для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад і Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН.

     Стипендії отримали 270 школярів та студентів (150 переможців учнівських олімпіад з навчальних предметів і 120 – Всеукраїнського конкурсу-захисту), які протягом року щомісяця отримуватимуть грошову винагороду за свої інтелектуальні досягнення. Серед них – наш кращій ліцеїст - Добродуб Данило, учень 11 історико - правознавчого класу, який отримав нагороду за свої високі досягнення у вивченні правознавства (у 2017 -2018 н.р. Данило посів І місце у ІV (Державному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства).

Найщиріші вітання Добродубу Данилу

та його вчителю – наставнику

Кайдашу Олегу Івановичу!

Подальших успіхів та перемог!

Василь Олександрович Сухомлинський

Цьогоріч28 вересня в Україні та світі відзначили 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це – видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський.

22 роки він був директором Павлиської школи, до його думок прислухалися любили його. Він не лише наш сучасник. Він прогнозував майбутнє освіти, передбачав дефіцит емоційного спілкування, занепад етичної компетентності в суспільстві, тому, очевидно, так щедро в його творах представлене емоційне, естетичне виховання.

Українська та світова педагогічна спільнота високо цінує внесок В.О. Сухомлинського в розвиток освіти і науки.

Школа, на думку Василя Сухомлинського, – це не комора знань, а світоч розуму, святиня і надія, духовна колиска народу, норовливе дитя суспільства. Це – світ душевних людських доторкань, зосередження добрих почуттів, тонких переживань. Це – вічне вогнище краси, освіти й освіченості. В школі дитина проводить один з найважливіших періодів свого життя, а не лише засвоєння знання, вміння, навички, способи діяльності.

Василь Олександрович є автором 48 монографій, понад 600 статей, 1500 оповідань і казок, притч та новел для дітей.

Найвідоміша його праця – «Серце віддаю дітям», перекладена на 30 мов світу, її перевидавали 54 рази. Загалом твори В.О. Сухомлинського видано 53-ма мовами світу накладом майже 15 млн. примірників. Його книги присвячені головним чином вихованню і навчанню молоді, педагогізації батьків.

У 1955 році Василь Олександрович захистив кандидатську дисертацію на тему «Директор школи – керівник навчально-виховного процесу». Саме в цей період життя і творчої діяльності видатного українського педагога тісно пов’язаний з Києвом.

Основні ідеї, які розвинув Василь Сухомлинський у своїх працях:

 • любов до дитини;
 • розвиток творчих сил кожної окремої особистості в умовах колективної співдружності на основі етико-естетичних цінностей, інтересів, потреб, який спрямований у кінцевому підсумку на творчу працю;
 • культ природи, природа як найважливіший засіб виховання почуття прекрасного і гармонії;
 • розробка демократичних педагогічних засобів і методів навчання й виховання (повага, заохочення, опора на позитивне, моральне покарання);
 • звернення до внутрішнього світу дитини, опора на її сили, внутрішні потенції, підтримка і розвиток того здорового, що є в кожній особистості;
 • розвиток ідеї «радості пізнання», тобто емоційне сприйняття процесу навчання;
 • демократизація структури управління навчально-виховним процесом у школі (психологічний і педагогічний семінари, школа для батьків тощо).

У книзі «Серце віддаю дітям» він зробив привселюдне зізнання і підтвердження, своїми трудами та щоденними діяннями великого вчителя, він писав: «Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: Любов до дітей».

Головними постулатами його основи педагогічної системи є:

 1. Виховання дитини повинно бути спрямоване на окультурення її потреб.
 2. Ідеал культурних бажань людини, які необхідно виховувати, – потреби у праці, у творінні добра, у красі.
 3. Щоб виховати дитину, необхідно створити у неї чутливість до виховання (потребу бути хорошою), створити для неї «радість буття», сформувати почуття власної гідності.
 4. Умовою успішного виховання, з якої воно повинно починатися, є створення атмосфери успіху, що є відправною його основою. Абсолютна перевага позитивних стимулів і реакцій на поведінку дитини над негативними.

Кожне покоління по-новому сприймає В. Сухомлинського, знаходить цінні дороговкази для навчання і виховання.

Спадщина кожного митця і кожного вченого має свою долю. Одну досить швидко забувають, іншу – якийсь час тримають у полі зору. І лише небагатьом випадає залишитися у «великому часі». Є всі підстави стверджувати, що спадщина Василя Сухомлинського належить до останніх.

Український педагог подарував нам цілісну педагогічну систему виразного гуманістичного спрямування. І то вже наша проблема, як зуміємо скористатися нею. Маємо підніматися до неї і серцем, і розумом.

Доброта Скачать

Доброта - це краса людської душі скачать

План

ПОЗДРАВЛЯЕМ с победой!!!

Ученица нашого лицея СТОЯНОВА ДАРЬЯ(6-Б класс)завоевала1 местона открытом Чемпионате Европы по Киокушин Ояма Карате (World Oyama Kyokushin Organization) среди юношей, юниоров, взрослых и ветеранов в разделе "кумите", который проходил 27 октября 2018 г. в городе Киев, Украина.

Кроме спортсменов из Украины в турнире принимали участие и представители из таких стран, как : Турция, Греция, Швеция ,Иран , Казахстан, Пакистан , Марокко, Тунис , Азербайджан , Грузия и др.

 

Хакатон

20 жовтня 2018 року в Запорізькому національному технічному університеті на кафедрі програмних засобів відбувся хакатон з теми «Створення інформаційно-технологічних рішень, здатних сприяти вирішенню екологічних проблем головної річки України Дніпра та інших річок».

Мета хакатону "HACK FOR DNIPRO" –  залучити молодь до створення IT-рішень, здатних сприяти вирішенню екологічних проблем головної річки країни Дніпра та інших річок, сприяти комунікації між перспективними юними розробниками рішень екологічних проблем та представниками закладів вищої освіти, громади, бізнесу.

У заході брали участь команди з багатьох шкіл м. Запоріжжя.Над проектами, які за допомогою IT-технологій можуть вирішити екологічні проблеми Дніпра, працювало 12 команд.

У цьому навчальному році в Запорізькому ліцеї «Логос» вперше розпочав роботу гурток з 3D-моделювання та робототехніки, вихованці якого також брали участь у змаганнях. 

 

Нашу команду «TempBoat» представляли учні 10-ФМХБ класу Макарова Юліана, Корогод Данило та БерезовськийОлег. Вони розробили власну модель підводного човна, який може визначати місця найбільшого забруднення річок та створювати геолокаційні мітки, які вимагають термінового очищення.

Під час захисту наш проект набрав найбільшу кількість балів і зайняв I місцета отримав фінансову підтримку у розмірі 3000 грн.від комбінату «Запоріжсталь» на подальший розвиток робототехніки та комп’ютерного 3D-моделювання у ліцеї «Логос».

         Усі учасники конкурсу, які представляли команду від нашого ліцею, були нагороджені дипломами та запрошені до подальшого навчання у Запорізькому національному технічному університеті.

       ЩИРО ВІТАЄМО переможців конкурсу та бажаємо подальших успіхів!!!

Підготував команду вчитель інформатики

та керівник гуртка з комп’ютерного

3D-моделювання та робототехніки ЗЛ «Логос»

Сурду К. Я.

myFlickr

 

Чисте місто 2018

         Відповідно до наказу по Запорізькому ліцею «Логос» «Про участь в екологічній акції «Чисте місто»   226 р. від 24.09.2018р.

з 12.09.2018 до 12.10.2018 в ліцеї були проведенніприродоохоронні заходи.

Назва заходу Термін виконання
1

Трудові акції з благоустрою пришкільних територій

12.09.2018-12.10.2018

Пузінов М.В.

2 Участь у заочному міському екологічному конкурсі дитячого малюнка «Рослини - шкідники»

За відповідним наказом ДОН ЗМР

Чепіга Н.К.

3

Виставки малюнків, екоплакатів, газет:

- для учнів 8-х класів «Тварини на вулицях міста»;

- для учнів 6-7 класів «Рослини - шкідники»;

- для учнів 9-х класів «Роздільний збір побутового сміття»;

- для учнів 3-5-х «Природа міста знайома і незнайома»

12.09.2018-12.10.2018

Приходько Н.Ф.
Сурду Л.Р.

Літвінова О.К.

4 Екологозорієнтовані просвітницькі акції серед учнів, батьків, місцевої громади 12.09.2018-12.10.2018
5 Просвітницькі та природоохоронні заходи щодо відповідного поводження з карантинними рослинами.

12.09.2018-12.10.2018

Приходько Н.Ф.
Сурду Л.Р.

Літвінова О.К.

Під час проведення уроків

6 Висвітлення проведених заходів на сайтах закладів.

12.09.2018-12.10.2018

Сурду К.Я.

7 Акція «За чисте довкілля навколо тебе» ( збір пластика)

05.11.2018-05.12.2018

СухачоваЛ.В.

Пузінов М.В.

myFlickr

День Захисника України

День захисника України недарма святкують 14 жовтня. Президент України Петро Порошенко раніше говорив про те, що Україні слід відмежуватися від радянських свят і відновити традицію вшанування українських вояків Покрову. Тому саме 14 жовтня став Днем захисника України.

В українській традиції  Покрова тісно пов’язується із ідеями захисту від ворогів: згідно з літописами, князь Ярослав Мудрий віддав Київ і всю Русь під покров Божої Матері. Тому велика кількість православних церков, побудованих в княжі і козацькі часи, присвячувалися цьому святу. Церква Покрови Пресвятої Богородиці була головною на Запорізькій Січі, а 14 жовтня одним з найважливіших днів для козаків — тоді вони проводили свої ради, на яких вибирали нового гетьмана або кошового отамана. Тому і День захисника Вітчизни зараз святкують 14 жовтня.

Свято мужніх та хоробрих захисників Вітчизни за нинішніх обставин потребує особливої уваги. Крім того, хочеться висловити вдячність, любов та повагу всім тим, хто захищає спокій українців.

В ліцеї протягом тижня проведено святкові заходи до цієї дати: виховні години, виставки.

myFlickr

Український День вчителя (День працівників освіти чи День освітянина)

Професійне Міжнародне свято працівників освіти було засновано ЮНЕСКО в 1994 році. Нагадаємо, що Всесвітній день вчителя святкують 5 жовтня. В Україні День працівників освіти згідно з Указом Президента від 11 вересня 1994 року відзначається в першу неділю жовтня.

Сьогодні в незалежній Україні майже 860 тисяч педагогів, вихователів, майстрів виробничого навчання, науково-педагогічних працівників і управлінців. Вони навчають і виховують понад мільйон дошкільнят, навчають більше п’яти мільйонів школярів, викладають майбутню спеціальність майже трьом мільйонам студентів країни.

Зі святом Вас, шановні працівники освіти!

Цього року учні 10-11 класів провели святкові змагання команд КВК під гаслом «Ніколи старіти вчителям». Брали участь три команди: «Особливо обдаровані пеньки» (збірна 11 класів – посіли ІІІ місце), «Політ дрозда» (команда 10-ХБФМ класу – посіла І місце), «Люди правої півкулі» (команда 10-ІПМЕ – посіла ІІ місце). Технічну підтримку конкурсу здійснювали педагог-організатор Селіна Г.П. та учень 10-ІПМЕ класу Ємелін Максим. Вела захід заступник директора з НВР Фурман І.Т. Журі представляли чесні та неприступні вчителі ліцею: Сальникова Е.І. – вчитель російської мови та літератури, Вовк А.С.- вчитель інформатики, Зубков С.О. – вчитель географії, Міскєєв А.Л. – вчитель фізики.

На святі виступив новостворений дует учениць – Макарова Юліана (10-ХБФМ клас), Лозенко Владислава (9ІП клас) – вони виконали пісню «Чарівник-недоучка».

               Всі учасники заходу отримали  заряд бадьорості, гарного настрою!. Сміялися до сліз! Учні продемонстрували артистизм, володіння технікою мовлення, тонке почуття гумору. Класні керівники, які готували команди до КВК, отримали подяку від адміністрації ліцею.
               Ми вітаємо всіх учасників та дякуємо їм за свято! 

myFlickrCopyright © 2014. All Rights Reserved.