Арт – активність під час карантину

БезымянныйАРТ-активності з дітьми під час карантину, що розвивають креативність та уяву й допоможуть зробити спільне перебування корисним і творчим:
1. Створення своїх терапевтичних казок і їх ілюстрування, а якщо є можливість, то і театральна постановка — це найкращий метод самозаспокоєння.

2. Гримування. Поки є можливість, варто спробувати всілякі малюнки на тілі хною або спеціальним маркером по тілу. Давня традиція розфарбовувати тіло є одним з основних механізмів самозахисту і маскування від проблем.

3. Придумайте свій ранковий і вечірній танець. Запишіть на відео й танцюйте щодня. Танець як такий — це форма ритмів і порядку, що ще й знімає фізичне напруження.

4. Робіть смішні, нестандартні зачіски кожен день, фотографуйте і веселіться. Візуальна зміна зовнішності забезпечує різноманітність в прийнятті себе в ситуації одноманітності.

5. На видному місці покладіть спеціальний зошит для сімейних негативних емоцій, в якому можна писати і малювати різне не дуже добре. Цей метод обов'язковий для сімей, в яких не прийнято висловлювати негативні емоції, але ж вони обов'язково повинні проявлятися.

6. Створіть свою колекцію прикрас з локшини й проведіть домашній аукціон. Ця форма діяльності навчає дітей організовувати стратегію реалізації мети.

7. Кожен день малюйте свій арт-журнал карантину, бажано один на всю сім'ю. Книга проживання складнощів є нічим іншим, як манускриптом досвіду і джерелом сімейної мудрості.

8. Більше грайте з коробками: наприклад, паперовий зоопарк в коробці, ліс, гараж з автівками, мегаполіс з будинками або казковий замок принцеси. Коробки, немов проекція світу, дають відчуття внутрішнього простору.

9. Придумайте колекцію ляльок-мотанок з маленьких шматочків тканини. Ця форма діяльності знімає стрес і створює відчуття безпеки.

10. Оживіть лего, формуйте смішні фігурки й давайте їм імена, створюйте історії. Така робота з конструюванням запускає програми самоорганізації.

11. Страшні маски зі звичайного гофрокартону — проти вірусу, щоб його сильно налякати. Маскотерапія — сакральний, історичний метод самозахисту, яким не варто нехтувати.

12. Придумайте свою настільну гру. Наприклад, що я хочу, але не можу зробити, а інші дають можливі варіанти. Такий спосіб знімає напруження щодо зовнішніх заборон.

13. Співайте по черзі пісні, кожен по фразі або в певній послідовності, це добре організовує простір.

14. Пророщуйте насіння, або вирощуйте квіти. Цей метод —чудова форма заземлення. Нехай у кожного буде домашній квітник, або міні-город у горщику.

15. Змінюйте ролі. Вибирайте день, коли відбувається обмін ролями, це дасть можливість побачити новий ресурс і оприявнить проблеми, на які треба звернути увагу.

16. Проведіть пошуки сміття. Придумайте квест: хто більше знайде непотрібного — той і виграв. Квести на формування порядку чудово привчають дитину до швидкої самоорганізації. Але призи повинні бути обов'язково.

17. Придумайте місце спонтанної творчості, наприклад, це може бути спеціально підготовлена стіна або будь-яке місце, де можна бути вільним. Місце свободи повинно бути.

18. Організовуйте кулінарні арт-шоу. Придумуйте і прикрашайте страви незвичним способом, це чудовий спосіб розвитку креативності.

19. Вигадуйте слово дня. Пишіть кожен день слова і до них продовження, форма може бути різною. Слово дня можна малювати, до нього можна придумати вірш, або підібрати пісню.

20. Організовуйте в будинку тематичні картинні галереї з дитячих малюнків, де батьки, немов екскурсоводи, проводять екскурсії по роботах своїх дітей, надаючи їм цінність і значущість. Ось приблизні теми: «Весна вдома», «Уроки дому», «Всі разом», «Таємні бажання». І нехай всі будуть здорові!

За матеріалом Вікторіі Назаревич 2020 ©️

пираті