Названо найшвидші антивіруси 2011
Російський незалежний інформаційно-аналітичний центр Anti-Malware.ru протестував 20 популярних антивірусів за швидкодією і споживанням системних ресурсів. Мета тесту полягала в тому, щоб показати, які персональні антивіруси чинять найменший вплив на здійснення користувачем типових операцій на комп’ютері, менше «гальмують» його роботу і споживають мінімальну кількість системних ресурсів, йдеться у повідомленні Anti-Malware.ru.
Так, в тестуванні брали участь: Avast Internet Security, AVG Internet Security 2011, Avira Premium Security Suite, BitDefender Internet Security 2011, Comodo Internet Security, Dr.Web Security Space, Emsisoft Anti-Malware, Eset Smart Security, F-Secure Internet Security 2011 , G DATA Internet Security 2011, Kaspersky Internet Security 2011, McAfee Internet Security 2011, Microsoft Security Essentials, Norton Internet Security 2011, Outpost Security Suite Pro, Panda Internet Security 2011, PC Tools Internet Security 2011, Trend Micro Titanium Internet Security 2011, VBA32 Personal і ZoneAlarm Internet Security Suite 2010.
Тест проводився на машині конфігурації Intel Core i5 650 3,2 ГГц / ASUS P7H55M / Nvidia GeForse 210 / 4096 МБ під управлінням ОС Microsoft Windows 7 x86. Щоб не допустити помилок всі вимірювання в даному тесті проводилися послідовно п’ять разів, з поверненням системи в первісний стан після кожного вимірювання. У процесі тестування порівнювалися параметри, які безпосередньо формують сприйняття користувачем швидкості роботи антивіруса, а саме: час завантаження операційної системи; розмір споживаної антивірусом пам’яті і рівень завантаження процесора; швидкість копіювання файлів; швидкість сканування файлів; швидкість запуску офісних програм.
Як показав тест, найкращі за показником швидкості завантаження операційної системи – антивіруси Avira, Avast, Emsisoft, Trend Micro і Microsoft. Вони впливають на час завантаження операційної системи в межах 20% (уповільнення в межах 20% або навіть 40% буде майже непомітно для користувача, підкреслили в Anti-Malware.ru). У той же час, гірші за цим показником, антивіруси PC Tools і F-Secure, гальмують завантаження операційної системи на 45% і 55% відповідно.
Мінімальна кількість оперативної пам’яті в стані спокою споживають антивіруси VBA32, ZoneAlarm, Trend Micro, Norton, PC Tool, Panda, McAfee і Microsoft – у стані спокою їм достатньо від 87 до 120 МБ оперативної пам’яті. Найбільша кількість оперативної пам’яті в стані спокою споживають антивіруси Outpost, Avast, AVG, Avira, BitDefender, Comodo і Dr.Web – більше 200 МБ.
Серед антивірусних моніторів (сканерів в режимі реального часу) ціла група продуктів продемонструвала дуже високу швидкість роботи, серед них: Avira, AVG, ZoneAlarm, Avast, «Антивірус Касперського», Eset, Trend Micro і Dr.Web. З цими антивірусами на борту уповільнення копіювання тестової колекції склало менше 20% в порівнянні з еталоном. Антивірусні монітори BitDefender, PC Tools, Outpost, F-Secure, Norton і Emsisoft також показали високі результати за швидкодією, що укладаються в діапазон 30-50%. Гарну швидкість перевірки в режимі реального часу показали антивіруси Comodo і G Data.
У реальних умовах за рахунок наявності технологій оптимізації подальших перевірок антивірусні монітори Avira, AVG, BitDefender, F-Secure, G Data, «Антивірус Касперського», Norton, Outpost і PC Tools можуть бути значно швидше (оптимізація часу подальших перевірок файлів на 70-99 %), зазначили в Anti-Malware.ru. Також набагато швидше на практиці може бути швидкість антивірусного монітора VBA32 (оптимізація на 43%).
Найкращу швидкість сканування на вимогу показав антивірус Avira. Трохи поступилися йому «Антивірус Касперського», F-Secure, Norton, G Data, BitDefender і Outpost. За швидкістю першого сканування ці антивіруси лише трохи поступаються лідеру, в той же час, всі вони мають у своєму арсеналі потужні технології оптимізації повторних перевірок. Гарну швидкість показали також антивіруси Trend Micro, Eset і Avast.
Ще однією важливою характеристикою швидкості роботи антивірусу є його вплив на роботу прикладних програм, з якими часто працює користувач. В якості таких для тесту були обрані п’ять: Internet Explorer, Microsoft Office Word, Microsoft Outlook, Adobe Acrobat Reader і Adobe Photoshop. Найменша уповільнення запуску цих офісних програм (94-86% від максимальної швидкості завантаження) показали антивіруси Eset, Microsoft, Avast, VBA32, Comodo, Norton, Trend Micro, Outpost і G Data. Хороші результати (85-64% від максимальної швидкості завантаження програм) показали «Антивірус Касперського», Avira, BitDefender, AVG, McAfee, ZoneAlarm і Dr.Web.