Майбутнє починається сьогодні!

21 лютого 2019 на базі нашого ліцею відбулася VI Міська Конференція лідерів учнівського самоврядування та дитячої демократії під гаслом «Майбутнє починається сьогодні!».

Метою конференції була консолідація діяльності органів учнівського самоврядування щодо національно-патріотичного виховання, обмін практичним досвідом з цього питання. Лідери районів міста презентували досвід навчальних закладів району щодо розвитку учнівського самоврядування як самостійного громадського інституту, що дає можливість учням реалізувати їх лідерські якості. У роботі конференції взяли участь почесні гості:

Зайцев Вячеслав Олексійович - депутат Запорізької міської ради,

Еделев Вячеслав Гаврилович - заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради,

Погребняк Юлія Валеріївна - директор департаменту освіти і науки Запорізької міської ради,

Гусак Оксана Вікторівна – завідувач НМЦ Департаменту освіти і науки Запорізької міської ради,

Олійник Ірина Володимирівна - методист НМЦ департаменту освіти і науки Запорізької міської ради,

Кичата Ірина Іванівна - начальник територіального відділу освіти Вознесенівського району департаменту освіти і науки Запорізької міської ради,

Бірюкова Тетяна Федорівна - в.о. декана ФСУ Запорізького національного університету.

Після урочистого відкриття конференції було проведено 8 майстер-класів

Тематика майстер-класів

для лідерів учнівського самоврядування міста

Назва

майстер-класу

Тренер/коуч
Як стати президентом?

Цокур Євген Георгійович, професор, доктор політичних наук, завідувач кафедри політології,

Запорізький національний університет

Як написати вигідний соціальний проект: лайфхак

Глазунов Володимир Володимирович, професор, доктор філософських наук,

Запорізький національний університет

Методологія наукових досліджень Лепський Максим Анатолійович, доктор філософських наук, професор, Запорізький національний університет
Командоутворення: корисні інструменти та кейси Бірюкова Тетяна Федорівна, кандидат філософських наук, заступник декана ФСУ, Запорізький національний університет
Дебати як технологія командоутворення

Скворець Володимир Олексійович, професор, доктор філософських наук, завідувач кафедри соціології,

Запорізький національний університет

Школа лідерства Бойко Едуард, номінант студентської премії "Студент року 2018", Запорізький національний університет
Волонтерство як громадська позиція Васюкова Катерина, голова громадської волонтерської організації "Студентське серце", Запорізький національний університет
Мотивація лідерства Широбокова Ольга Олександрівна, доцент, кандидат філософських наук, заступник декана з профорієнтаційної роботи, Запорізький національний університет

Учні ліцею взяли участь в організаційних заходах: зустріч делегатів, реєстрація, супровід на майстер-класи – активісти 9ФМ класу. Ведучими були президент республіки ЛОГОСіЯ Кондрашева Катерина та члени парламенту ліцею Данченко Костянтин, Ковіненко Орина, Фомінов Микита.

IMG 20190221 143612

                

З Днем безпечного Інтернету 2019

      безопасній интернет

5 лютого 2019 року у світі відзначається День безпечного Інтернету (Safer Internet Day) під гаслом «Разом для найкращого Інтернету». Понад 140 країн підтримали ідею Дня безпечного Інтернету, мільйони людей в усьому світі об’єднуються заради натхнення до позитивних змін та підвищення освіченості з питань безпеки онлайн та участі у заходах.

       День безпечного Інтернету має на меті об’єднання зусиль зацікавлених державних, громадських та приватних сторін для підвищення рівня знань про безпечне та відповідальне використання Інтернет-технологій, перш за все, серед дітей та молоді. У День безпечного Інтернету в багатьох країнах світу обговорюються шляхи безпечного використання молоддю Інтернету, питання Інтернет-етики, загрози протизаконного контенту.

       До Дня безпечного Інтернету в нашому ліцеї проведено цикл цікавих заходів, на яких в інтерактивній формі учні вчилися культурі спілкування в мережі, обговорювали небезпеки віртуального світу.

       Вчителем інформатики Сурду К. Я. для учнів 10-ФМХБ класу була проведена позакласна година «за круглим столом». Діти підготували презентації та цікаві доповіді. У ході заняття учні обговорили: що таке безпечний чат, як захистити себе від шахраїв у мережі, а також актуальні питання «пасток» Інтернету, безпечного веб-серфінгу, кіберзлочинності, анонімності користувачів і захисту авторських прав у мережі Інтернет. Цікавою та актуальною була ділова бесіда про Інтернет-залежність: її види, симптоми, вплив на погіршення здоровя. Діти обмінювались своїми думками та пропозиціями. Під керівництвом вчителя визначили основні правила, які потрібно бездоганно виконувати, щоб не стати Інтернет-залежним.

       Заняття пройшло цікаво і цілеспрямовано. Учні не тільки повторили правила безпечного Інтернету, а й прокоментували ситуації з власного досвіду і зробили висновок: «Безпека в Інтернеті – це як власна гігієна: про неї треба дбати щодня».

БАЖАЮ ВСІМ БЕЗПЕЧНОГО І КОРИСНОГО ІНТЕРНЕТУ!

Вчитель інформатики Сурду К. Я.

   

   

   

ДОБРОДУБ ДАНИЛО – ЛАУРЕАТ СТИПЕНДІЇ ПРЕЗИДЕНТА УКРАЇНИ

   29 листопада 2018 року, у приміщенні Національного технічного університету України «КПІ ім. І. Сікорського» відбулося нагородження лауреатів стипендії Президента України для переможців Всеукраїнських учнівських олімпіад і Всеукраїнського конкурсу науково-дослідницьких робіт МАН.

     Стипендії отримали 270 школярів та студентів (150 переможців учнівських олімпіад з навчальних предметів і 120 – Всеукраїнського конкурсу-захисту), які протягом року щомісяця отримуватимуть грошову винагороду за свої інтелектуальні досягнення. Серед них – наш кращій ліцеїст - Добродуб Данило, учень 11 історико - правознавчого класу, який отримав нагороду за свої високі досягнення у вивченні правознавства (у 2017 -2018 н.р. Данило посів І місце у ІV (Державному) етапі Всеукраїнської учнівської олімпіади з правознавства).

Найщиріші вітання Добродубу Данилу

та його вчителю – наставнику

Кайдашу Олегу Івановичу!

Подальших успіхів та перемог!